POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY
W POZNANIU

61-707 Poznań
ul. Libelta 37
tel. 61 852-42-18
tel/fax 61 852-30-12

e-mail: zo.poznan@pzlow.pl

    Koła Łowieckie

    Strzelectwo

    Kynologia

    Akty prawne

    Druki do pobrania

    Linki

    NEMROD

    DOSTĘPNOŚĆ STRZELNICY

    Skład ZO PZŁ w Poznaniu

STAŻYŚCI

UWAGA TRENINGI STRZELECKIE

 

W związku z ograniczeniami w działalności obiektów sportowych (strzelnic) uzasadnionymi sytuacją epidemiczną, Zarząd Okręgowy PZŁ w Poznaniu informuje, że na strzelnicy w Antoninku w grupach 6 osobowych odbędą się ostatnie dwa obowiązkowe treningi strzeleckie (IV,V) dla uczestników kursu łowieckiego 2019/2020.

W wyznaczonym dniu i godzinach, wg. załączonego harmonogramu kandydat zaliczy dwa treningi strzeleckie tj. 20 rzutków na osi, 10 strzałów do makiety kozła, 20 przebiegów makiety zająca.

Istnieje możliwość zmiany terminu treningu, przez bezpośredni kontakt między kandydatami i bez konieczności zgłaszania ZO PZŁ Poznań tylko wg. zasady osoba za osobę.

Każdy uczestnik treningu powinien okazać metryczkę strzelań, którą otrzymał na pierwszym treningu strzeleckim jesienią ub. roku. Ponadto podczas strzelania kandydat zobowiązany jest do używania maseczki, rękawiczek jednorazowych, ochronników słuchu, a przy konkurencjach śrutowych dodatkowo ochronników oczu.

Materiał szkoleniowy z zakresu prawa łowieckiego oraz broni i amunicji myśliwskiej zostanie przesłany drogą elektroniczną w miesiącu maju br.  (mailowo na adresy skrzynek kandydatów podane we wnioskach o przyjęcie na staż łowiecki) zatem ostatnie dwa wykłady na ul. Libelta 37 w Poznaniu nie odbędą się. W związku z brakiem możliwości określenia sytuacji epidemicznej w najbliższych miesiącach nowe terminy egzaminów nie zostały wyznaczone. Osoby, które nie podały adresów mailowych we wnioskach są zobowiązane do przesłania ich na adres k.lompert@pzlow.pl

Przypominamy, że druga rata opłaty za kurs łowiecki (480 zł) była płatna na konto ZO PZŁ Poznań do dnia 31 marca.br. Kandydaci, którzy nie uregulowali II raty są zobowiązani do jej wpłaty (przelew), przed wyznaczonym terminem treningu.

 

 

Trenigi strzeleckie 2020 r.
1 Adamczak Kajetan 13-05-2020 13.00-15.00
2 Adamczak Marcin 13-05-2020 13.00-15.00
3 Adamek Artur 13-05-2020 13.00-15.00
4 Andrzejewska Ilona 13-05-2020 13.00-15.00
5 Aniśkiewicz Filip 13-05-2020 13.00-15.00
6 Augustynek Józef 13-05-2020 13.00-15.00
7 Bakan Nikolas 13-05-2020 15.00-17.00
8 Banaszak Mariusz 13-05-2020 15.00-17.00
9 Baranowski Patryk 13-05-2020 15.00-17.00
10 Biernacka Izabela 13-05-2020 15.00-17.00
11 Błaszczyk Krystian 13-05-2020 15.00-17.00
12 Borysiak Maciej 13-05-2020 15.00-17.00
13 Brodowski Maciej 13-05-2020 17.00-19.00
14 Cieśliński Piotr 13-05-2020 17.00-19.00
15 Cyraniak Mateusz 13-05-2020 17.00-19.00
16 Czepik-Czarnecki Radosław 13-05-2020 17.00-19.00
17 Dobrzycki Kamil 13-05-2020 17.00-19.00
18 Dobrzykowski Krzysztof 13-05-2020 17.00-19.00
19 Dryka Filip 14-05-2020 13.00-15.00
20 Drzewiecki Bogdan 14-05-2020 13.00-15.00
21 Duhr Tomasz 14-05-2020 13.00-15.00
22 Dunajski Tomasz 14-05-2020 13.00-15.00
23 Ejchost Jakub 14-05-2020 13.00-15.00
24 Głuchy Sławomir 14-05-2020 13.00-15.00
25 Goroński Jacek 14-05-2020 15.00-17.00
26 Grzegorczyk Kamil 14-05-2020 15.00-17.00
27 Guza Karolina 14-05-2020 15.00-17.00
28 Guźniczak Michał 14-05-2020 15.00-17.00
29 Hildebrański Marcin 14-05-2020 15.00-17.00
30 Iżyk Przemysław 14-05-2020 15.00-17.00
31 Jagodziński Marcin 14-05-2020 17.00-19.00
32 Jaguszewski Maciej 14-05-2020 17.00-19.00
33 Jakóbczyk Paweł 14-05-2020 17.00-19.00
34 Jakóbczyk Piotr 14-05-2020 17.00-19.00
35 Janiak Paweł 14-05-2020 17.00-19.00
36 Janińska Dobrochna 14-05-2020 17.00-19.00
37 Jurgiewicz Szymon 18-05-2020 13.00-15.00
38 Kaczmarek Dawid 18-05-2020 13.00-15.00
39 Karzyński Roman 18-05-2020 13.00-15.00
40 Kaźmierczak Dawid 18-05-2020 13.00-15.00
41 Kijanowski Paweł 18-05-2020 13.00-15.00
42 Klimek Marcin 18-05-2020 13.00-15.00
43 Kołodziej Mieszko 18-05-2020 15.00-17.00
44 Komorowski Michał 18-05-2020 15.00-17.00
45 Konieczny Łukasz 18-05-2020 15.00-17.00
46 Kotlarz Jan 18-05-2020 15.00-17.00
47 Krawczyk Mikołaj 18-05-2020 15.00-17.00
48 Kreczmer Przemysław 18-05-2020 15.00-17.00
49 Król Mateusz 18-05-2020 17.00-19.00
50 Krzyczyński Robert 18-05-2020 17.00-19.00
51 Krzyżaniak Jakub 18-05-2020 17.00-19.00
52 Ksoń Dawid 18-05-2020 17.00-19.00
53 Kublicki Michał 18-05-2020 17.00-19.00
54 Kuciński Tomasz 18-05-2020 17.00-19.00
55 Kucz Adam 19-05-2020 13.00-15.00
56 Kujawa Jerzy 19-05-2020 13.00-15.00
57 Kurowski Janusz 19-05-2020 13.00-15.00
58 Kuta Marcin 19-05-2020 13.00-15.00
59 Lemiesiewicz Michał 19-05-2020 13.00-15.00
60 Lisiak Jakub 19-05-2020 13.00-15.00
61 Łaniecki Szymon 19-05-2020 15.00-17.00
62 Ławniczak Robert 19-05-2020 15.00-17.00
63 Maćkowiak Szymon 19-05-2020 15.00-17.00
64 Mańkowski Przemysław 19-05-2020 15.00-17.00
65 Marchewka Jacek 19-05-2020 15.00-17.00
66 Michulec Jarosław 19-05-2020 15.00-17.00
67 Mikołajewski Piotr 19-05-2020 17.00-19.00
68 Muniowski Tomasz 19-05-2020 17.00-19.00
69 Musiał Marek 19-05-2020 17.00-19.00
70 Nowak Krystian 19-05-2020 17.00-19.00
71 Nowicki Kacper 19-05-2020 17.00-19.00
72 Nowicki Piotr 19-05-2020 17.00-19.00
73 Pawlak Robert 20-05-2020 13.00-15.00
74 Pawlak Arkadiusz 20-05-2020 13.00-15.00
75 Perz Mariusz 20-05-2020 13.00-15.00
76 Pilichowski Hubert 20-05-2020 13.00-15.00
77 Prażanowski Krzysztof 20-05-2020 13.00-15.00
78 Przygocki Patryk 20-05-2020 13.00-15.00
79 Pudysiak Marcin 20-05-2020 15.00-17.00
80 Pudysiak Adrian 20-05-2020 15.00-17.00
81 Puk Hanna 20-05-2020 15.00-17.00
82 Pytlik Adam 20-05-2020 15.00-17.00
83 Raczkowski Kamil 20-05-2020 15.00-17.00
84 Ratajczak Grzegorz 20-05-2020 15.00-17.00
85 Ren Zbyszek 20-05-2020 17.00-19.00
86 Rzepa Krzysztof 20-05-2020 17.00-19.00
87 Skibiński Mikołaj 20-05-2020 17.00-19.00
88 Słotwiński Rafał 20-05-2020 17.00-19.00
89 Smoczyk Grzegorz 20-05-2020 17.00-19.00
90 Sobkowiak Mateusz 20-05-2020 17.00-19.00
91 Socha Przemysław 21-05-2020 13.00-15.00
92 Solarewicz Łukasz 21-05-2020 13.00-15.00
93 Sowiński Jakub 21-05-2020 13.00-15.00
94 Strykowski Marcin 21-05-2020 13.00-15.00
95 Strykowski Łukasz 21-05-2020 13.00-15.00
96 Stryszowski Maksymilian 21-05-2020 13.00-15.00
97 Strzeszyński Adrian 21-05-2020 15.00-17.00
98 Sutkowski Eryk 21-05-2020 15.00-17.00
99 Szczepaniak Łukasz 21-05-2020 15.00-17.00
100 Szermer Daniel 21-05-2020 15.00-17.00
101 Szkudlarek Marcin 21-05-2020 15.00-17.00
102 Szwedek Mateusz 21-05-2020 15.00-17.00
103 Śmiałek Mateusz 21-05-2020 17.00-19.00
104 Tabaczka Adam 21-05-2020 17.00-19.00
105 Wawrzyniak Piotr 21-05-2020 17.00-19.00
106 Wawrzyniak Adam 21-05-2020 17.00-19.00
107 Wdowiak Andrzej 21-05-2020 17.00-19.00
108 Weber Maciej 21-05-2020 17.00-19.00
109 Weiss Mateusz 22-05-2020 15.00-17.00
110 Wiburski Krzysztof 22-05-2020 15.00-17.00
111 Wiciak Sławomir 22-05-2020 15.00-17.00
112 Wojaczek Krzysztof 22-05-2020 15.00-17.00
113 Wojtas Krzysztof 22-05-2020 15.00-17.00
114 Wójcik Julia 22-05-2020 15.00-17.00
115 Wylegała Michał 22-05-2020 15.00-17.00
116 Ziołek Adrianna 22-05-2020 15.00-17.00

 

 

 

 

Kierownik kursu: KRZYSZTOF LOMPERT, tel. 61 854 21 75, email:  k.lompert@pzlow.pl

Kierownik strzelnicy: JERZY ZIELIŃSKI, tel. kom. 667 940 457

Konto ZO PZŁ Poznań: Santander Bank Polska SA 10 1090 1359 0000 0000 3501 8449

 

Harmonogram II części kursu łowieckiego 2019/2020 dla kandydatów do PZŁ


Druga rata opłaty za kurs łowiecki wynosi 480 zł, płatne na konto ZO PZŁ Poznań (powyżej) do dnia 31.03.br.

Pierwsza grupa obejmuje nazwiska kandydatów rozpoczynające się na literę od A do L, druga grupa od Ł – Ż.


11.01.2020 r. godz. 900 gr. I     WDŁ ul. Libelta 37                biologia gat. zwierzyny grubej

12.01.2020 r. godz. 900 gr. II    WDŁ ul. Libelta 37                biologia gat. zwierzyny grubej

 

18.01.2020 r. godz. 9 00 gr. I     WDŁ ul. Libelta 37                biologia gat. zwierzyny drobnej


19.01.2020 r. godz. 900 gr. II    WDŁ ul. Libelta 37                biologia gat. zwierzyny drobnej


 

08.02.2020 r. godz. 900 gr. I     WDŁ ul. Libelta 37                kynologia myśliwska

09.02.2020 r. godz. 900 gr. II    WDŁ ul. Libelta 37                kynologia myśliwska

 

15.02.2020 r. godz. 900 gr. I     WDŁ ul. Libelta 37                zasady wykonywania polowania

16.02.2020 r. godz. 900 gr. II    WDŁ ul. Libelta 37                zasady wykonywania polowania

 

14.03.2020 r. godz. 900 gr. I     WDŁ ul. Libelta 37                broń i amunicja myśliwska

15.03.2020 r. godz. 900 gr. II    WDŁ ul. Libelta 37                broń i amunicja myśliwska

 

28.03.2020 r. godz. 900 gr. I     WDŁ ul. Libelta 37                prawo łowieckie

28.03.2019 r. godz. 900 gr. II    strzelnica myśliwska              IV trening strzelecki


 

29.03.2020 r. godz. 900 gr. I     strzelnica myśliwska              IV trening strzelecki

29.03.2020 r. godz. 900 gr. II    WDŁ ul. Libelta 37                prawo łowieckie

 

04.04.2020 r. godz. 900 gr. I     strzelnica myśliwska              V trening strzelecki

05.04.2020 r. godz. 900 gr. II    strzelnica myśliwska              V trening strzelecki

Egzamin I termin:

test                  20.04.2020      godz. 1200 PAN, ul. Wieniawskiego 17/19

ustny               25.04.2020      godz. 900 grupa I, WDŁ ul. Libelta 37

                       26.04.2020      godz. 900 grupa II, WDŁ ul. Libelta 37

strzelecki           28.04.2020      godz. 800-1300 grupa I, strzelnica

                                               godz. 1300-1800 grupa II, strzelnica

 

Egzamin poprawkowy:

test, ustny       08.05.2020      godz. 900 WDŁ ul. Libelta 37

strzelecki         12.05.2020      godz. 1200 - strzelnica

 

II Egzamin poprawkowy:

test, ustny       29.05.2020      godz. 900 WDŁ ul. Libelta 37

strzelecki         02.06.2020      godz. 1200 strzelnica

 

Szkolenie weterynaryjne - dokładny termin zostanie podany podczas egzaminów (V lub VI 2020r.)

 

 

Uroczyste zakończenie kursu 5 czerwca 2020                      godz. 16.00 PAN, ul. Wieniawskiego

17/19 w Poznaniu

 

 

Do egzaminu pisemnego (testu) mogą przystąpić osoby, które odbyły 5 treningów strzeleckich.


 

 

Wzór wniosku z uzasadnieniem dla osób ubiegających się o pozwolenie na posiadanie broni myśliwskiej.

wniosek_o_wydanie_pozwolenia_na_bron.pdf

 

 Informacje dla kandydatów do PZŁ dot. formalności związanych z uzyskaniem członkostwa w PZŁ.

Zgodnie ze Statutem Zrzeszenia, osoba ubiegająca się o przyjęcie do PZŁ składa deklarację członkowską, oraz wpłaca wpisowe i składkę do zarządu okręgowego właściwego dla miejsca stałego zamieszkania. Deklaracja zostanie wydrukowana na miejscu, w biurze ZO. Wysokość wpisowego i składki wynosi obecnie: 1323 zł w przypadku składki pełnej (960 zł wpisowe i 363 zł składka z ubezpieczeniem) lub 523 zł w przypadku składki ulgowej, która przysługuje młodzieży uczącej się do 25 roku życia (320 zł wpisowe i 203 zł składka ulgowa z ubezpieczeniem).

PZŁ wprowadza nowy wzór legitymacji (na wzór dowodu osobistego) w związku z tym do biura ZO należy dostarczyć zdjęcie dowodowe najlepiej w wersji elektronicznej, które zostanie wykorzystane do przygotowania nowych legitymacji. Opłata za wydanie takiej legitymacji wynosi 30 zł.

Opłata za wpisowe i składkę do PZŁ oraz nową legitymację wynosi razem 1353 zł (w przypadku składki normalnej) i 553 (w przypadku składki ulgowej).

Powyższą kwotę (1353 zł lub 553 zł) należy wpłacić przelewem na konto ZO PZŁ w Poznaniu przed przybyciem do biura Zarządu.

Ponadto należy dostarczyć zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego (dostępne w sądzie okręgowym).

Przynależność do PZŁ należy uzyskać w terminie 5 lat. Po upływie tego okresu, bez przynależności do PZŁ wygasają uprawnienia do wykonywania polowania.

    Kalendarz polowań

    Fazy księżyca

    Prognoza pogody

    Terminy zbioru upraw rolnych

    Wielkopolskie kryteria selekcji samców zwierzyny płowej obowiązuja od 2018 r

    Pogotowie postrzałkowe

    STAŻYŚCI

    Komisje oceny prawidłowości odstrzału samców zwierzyny płowej